13.05.2026
Acasă Blog Pagina 72

Autorulota Benimar Sport 340 UP, model 2021 – camperul cel mai solicitat de firmele de închirieri

foto©MarianMocanu.ro

În emisiunea de azi, vă prezentăm autorulota model 2021, Benimar Sport 340 UP model 2021, camperul cel mai solicitat de firmele de închirieri

Un nou episod din emisiunea „The Dark Side of the Motorhome” este acum online! Vom prezenta autorulota model 2021, Benimar Sport 340 UP, camperul cel mai solicitat de firmele de închirieri.

În video se va explica de ce este cel mai solicitat camper pentru închirieri și cum a reușit producătorul Benimar să facă un camper mai ieftin, dar să păstreze calitatea. În acest episod vom urca pe autorulotă să vedem ce are pe tavan.

Preț model 2021 prezentat în emisiune: 51,164 EUR cu tva inclus.

Emisiunea este sponsorizată de MOTORhOME

RVTravel.eu – travel | motorhome | Romania

Weekend cu autorulota – 1 Martie la Iepurești

Fiat anunță Noul Ducato 2022: unul din cele mai tehnologizate vehicule din clasa sa

Producătorul italian Fiat a prezentat primele imagini cu Noul Ducato, care va echipa autorulotele din 2022, dar și câteva din noile caracteristici esențiale. Hiperconectivitatea îl face probabil cel mai avansat vehicul utilitar al clasei sale în acest sens. Viitori proprietari de autorulote pe Fiat vor avea surprize plăcute

Deja cel mai bun din clasă pentru capabilități, datorită celei mai largi game „all-forward” de pe piață – adăugat recent de E-Ducato, primul vehicul comercial Fiat Professional complet electric, Noul Ducato vizează nu numai confirmarea poziția sa de lider, dar și la îmbunătățiri, pentru a se asigura că este întotdeauna pregătit pentru fiecare misiune și pentru a îndeplini toate cerințele de încărcare și mobilitate ale clienților săi. Aceiași clienți au recunoscut întotdeauna leadershipul modelului în ceea ce privește eficiența, flexibilitatea și modernizarea constantă, rezultând în statutul său de cel mai bine vândut vehicul comercial din Europa după 40 de ani de succes continuu.

Având în vedere acest obiectiv, Noul Ducato își reafirmă conducerea și este întotdeauna „cu un pas înaintea” competiției, concentrându-se pe tehnologie și conectivitate și chiar prin reîmprospătarea designului și aspectului general al interiorului. O nouă configurație complet digitală a instrumentelor de bord, datorită Full Digital Cockpit, care poate oferi imediat și în mod clar informații practice de la satelit, la sistemele de asistență a șoferului – oferă o mare flexibilitate, până la opțiunile pentru reconfigurare și interacțiune cu sistemul de infotainment UConnect. Vehiculul poate fi astfel adaptat în cel mai bun mod posibil la cerințele șoferului. Pe lângă toate acestea se află noile interfețe UConnect cu ecrane de până la 10”, un sistem complet de navigație prin satelit complet de top, care include hărți TomTom 3D și Apple CarPlay / Android Auto încorporat wireless. Aceste sisteme din urmă oferă acces la comenzile vehiculelor cele mai utilizate într-o singură atingere. Designul interior este regândit cu un tablou de bord și volan reproiectat, împreună cu un nou schombător de viteze, noi panouri de ușă și comenzi automate de climatizare.Creșterea viitoare așteptată și afirmarea comerțului electronic și a livrării la domiciliu vor implica noi cerințe și cerere în ceea ce privește confortul la volan. Noul Ducato oferă un răspuns la acestea cu soluții practice, inteligente, cum ar fi: Keyless Entry și Go – pentru blocarea și deblocarea ușilor compartimentului de încărcare și pornirea motorului fără cheie; frână de mână, electrică pentru a elibera spațiul din cabină și pentru a facilita mutările; scaunul pasagerului Eat-and-Work, care devine un spațiu convenabil pentru a lucra sau pentru o gustare atunci când este pliat; un compartiment pentru încărcarea wireless a telefoanelor mobile; porturi duble USB-A și USB-C; o priză de înaltă tensiune de 230 V; panouri de uși mai mari și mai spațioase; parbriz incalzit cu rezistenta electrica interna pentru dezghetare rapida; suspensie pneumatică autonivelantă, pentru a reduce pragul de încărcare, facilitând încărcarea și descărcarea.

În ceea ce privește motoarele, Noul Ducato își confirmă experiența tradițională în lumea vehiculelor utilitare ușoare prin reîmprospătarea completă a gamei de motoare, dezvoltată pentru a respecta reglementările Euro 6D-Final și prin extinderea gamei oferite cu tipul Heavy-Duty. Noile motoare diesel Multijet3, bazate pe noua și exclusivă arhitectură de putere H3 deținută de Stellantis, sunt acum la a treia generație și își dezvoltă punctele forte, oferind îmbunătățiri ale eficienței prin reducerea greutății (în beneficiul capacității de încărcare) și prin reducerea consumului și a emisiilor de CO2 (cu până la 7%, cel mai bun nivel din clasă). Durabilitatea este, de asemenea, mărită, ca o caracteristică esențială a unui motor dedicat utilizării grele tipic vehiculelor utilitare și confortului, datorită flexibilității îmbunătățite și a zgomotului mai redus decât generația anterioară de motoare. Noul Ducato va fi disponibil în patru nivele de putere (120, 140, 160 și 180 CP) cu o transmisie manuală nouă și îmbunătățită cu 6 trepte – oferită în toate cele 4 niveluri și mult apreciatele transmisii automate 9Speed, disponibile în 140 – variante de 160 CP și 180 CP. Disponibilă în cele trei cele mai înalte niveluri de putere, gama Heavy-Duty cu transmisie manuală și automată completează motoarele oferite, menținând același cuplu ca și modelele ușoare, deja cele mai bune din clasă, cu un cuplu de 450 Nm motor puternic. „O misiune, un singur motor”, cu un total de 13 combinații diferite în linie, pentru a se adapta cel mai bine la toate specificațiile misiunii.Estetica joacă și ea un rol important, astfel încât designerii de la Centro Stile au acordat o atenție deosebită redefinirii liniilor Noului Ducato și ergonomiei interiorului său. Pentru a fi mai specific, partea din față vine acum cu un aspect îndrăzneț, cu noua insignă emblematică Fiat în centrul grilei, pentru a sublinia cu mândrie faptul că face parte din marca italiană, ca vehicul produs la uzina Atessa. Grila și caroseria motorului au fost reproiectate pentru a da o impresie de uniformitate stilistică, în concordanță cu vremurile. Cu toate acestea, factorul care atrage imediat atenția este designul noilor lumini performante, cu tehnologie full-LED. Luminile sunt împărțite în trei secțiuni, iar cea inferioară este dedicată ghidajului de lumină LED, care dezvoltă „semnătura” luminozității caracteristică Ducato. Cele trei lumini centrale au un aspect decisiv sportiv și oferă cu 30% mai multă luminozitate decât farurile cu halogen convenționale. În cele din urmă, secțiunea superioară este dedicată semnalizatoarelor, al căror stil a fost reîmprospătat și cu un ghidaj de lumină cu LED cu comutator glisant, efect mult apreciat și utilizat în autoturisme și acum disponibil într-un vehicul utilitar. Pentru a finaliza intervențiile din punct de vedere al stilului, noul Lanzarote Grey a fost introdus, subliniind spiritul „aventuros” al Noului Ducato și dedicat în mod special clienților din sectorul recreativ, respectiv a autorulotelor și camper-van-urilor.

Posibilitatea de a vă personaliza vehiculul

Pentru a oferi personalizarea la maximum, a fost dezvoltată o strategie de pachete de specificații pentru noul Ducato 2021. Acestea sunt disponibile în trei configurații: Easy, Business și Lounge. Aceste trei configurații pot fi personalizate și mai mult prin adăugarea altor pachete cu sisteme ADAS, funcționalitate și estetică îmbunătățite, cum ar fi în pachetul Trekking, toate acestea fiind concepute pentru a face noul Ducato „potrivit pentru fiecare misiune” și personalizat pentru cerințele clientului.

Încă din partea conectivității, My Remote oferă interacțiune cu vehiculul pentru blocarea și deblocarea ușilor, verificarea locației și configurarea alertelor de viteză, în special. În plus, atunci când utilizați un asistent vocal, este posibil să trimiteți rute direct la vehicul și să primiți informații despre starea acestuia cu o comandă vocală simplă. My Car este aplicația pentru a monitoriza „starea” de sănătate a Ducato-ului dvs. în orice moment, precum și nivelul de combustibil, presiunea anvelopelor, kilometrajul și recepționarea notificărilor directe cu privire la întreținere sau service. Navigarea mea facilitează, de asemenea, călătoria, oferind informații în timp real despre trafic, vreme și radare. Funcțiile Send & Go, căutarea parcării și stațiile de service sunt de asemenea utile. Rețineți că hărțile sunt actualizate direct, fără a fi nevoie să vizitați un atelier. Wi-Fi-ul meu, cu un hotspot Wi-Fi adăugat, poate conecta până la 8 dispozitive și poate utiliza serviciul de voce Amazon Alexa în vehicul. În cele din urmă, pachetul My Alert este destinat avertizării proprietarului în cazul unei tentative de furt și permite apelarea asistenței.

Pe scurt, dacă aspectul noului Ducato este similar cu generația anterioară, este clar că ultraconectivitatea sa face ca generația anterioară să pară învechită.

 

Campinguri ecologice cu fonduri europene – Legislație și criterii de clasificare

foto©MarianMocanu.ro

În curând se vor lansa liniile de finanțare PNDR 2021-2022 – submasurile 6.2. si 6.4. dedicate activităților economice neagricole din mediul rural.

Deși ghidurile pentru noile sesiuni nu au fost puse încă în consultare publică, Ministerul Agriculturii a anunțat că submasurile vor finanta turismul, atât unități primire turiști cât și unități alimentație publică, astfel:

  • investiții noi sau extinderi/modernizări unități de tipul: parcuri de rulote, camping, bungalow,
  • modernizări si extinderi agropensiuni existente,
  • investiții noi sau extinderi/modernizări structuri alimentație publică inclusiv punctul gastronomic local.

Bugetul pentru submăsura 6.2. va fi de 50 milioane euro iar bugetul pentru submăsura 6.4. va fi de 100 milioane Euro. Sumele fiind mici, competiția pentru acești bani va fi extrem de mare. Submăsurile nu vor finanța doar investiții în turism ci și în producție, servicii medicale, activități auxiliare agriculturii, etc.

Ajutorul financiar nerambursabil maxim se pare că va fi de 200.000 euro pentru submăsura 6.4. (la care se va adăuga cofinanțarea, posibil de 430) și 50.000 / 70.000 Euro pentru submăsura 6.2. (sumă forfetară, nu presupune cofinanțare).

Desigur, interesul pentru investiții în turismul rural în România este maxim.

Campingurile sunt o soluție de cazare ecologică, care pot oferi siguranță în condițiile pandemiei și pot pune în valoare peisajul natural al satului românesc.

Mai jos sunt câteva informații pregătitoare relevante extrase pe tema campingurilor din legislatia pentru clasificarea structurilor de primire turisti. Respectarea acestei legislații în proiectarea campingurilor / elaborarea studiului de fezabilitate necesar accesării fondurilor europene este importantă. De reținut că din dosarul care se depune pentru obținerea finanțării berambursabile europene face parte și

  • Avizul specific privind amplasamentul şi funcţionarea obiectivului eliberat de ANT pentru construcţia/modernizarea sau extinderea structurilor de primire turistice cu funcţiuni de cazare sau restaurante clasificate conform Ordinului 65/2013 și în conformitate cu Ordonanţa de Urgenţă nr. 142 din 28 octombrie 2008.

Anexa 1.6. la Normele Metodologice privind eliberarea certificatelor de clasificare a structurilor de primire turistice cu funcțiuni de cazare și alimentație publică, a licențelor și brevetelor de turism (ORDIN nr. 65 din 10 iunie 2013 emis de Autoritatea Națională pentru Turism – Ministerul Economiei)

Definiții și criterii minime obligatorii privind clasificareastructurilor de primire turistice cu funcțiuni de cazare de tip camping, sat de vacanță, popas turistic și căsuță tip camping

Campingul este o structură de primire turistică destinată să asigure cazarea turiștilor în corturi sau rulote, astfel amenajate încât să permită acestora să parcheze mijloacele de transport, să își pregătească masa și să beneficieze de celelalte servicii specifice acestui tip de unitate.

Amplasarea campingului trebuie să fie făcută în locuri de interes turistic ferite de zgomot sau alte surse de poluare, precum și de elemente periculoase pentru sănătatea și securitatea turiștilor.

Elementul de bază al campingului este parcela de campare, aceasta reprezentând o suprafață de teren bine delimitată și marcată, unde se poate parca mijlocul de transport și instala cortul sau rulota, asigurându-se totodată suprafața liberă necesară pentru mișcarea și odihna a 4 turiști. Totalitatea parcelelor de campare reprezintă suprafața de campare amenajată.

Capacitatea campingului se exprimă în număr de locuri de campare și se determină prin înmulțirea cu 4 a numărului parcelelor de campare, la care se adaugă eventualele locuri de cazare în căsuțe tip camping și/sau în bungalow-uri amplasate în incinta unității.

Căsuță tip camping este un spațiu de cazare de dimensiuni reduse, realizat din lemn sau alte materiale similare, compusă, de regulă, dintr-o cameră și un mic antreu sau terasă și uneori dotată și cu grup sanitar propriu.

Distanța între două căsuțe nu poate fi mai mică de 3 m, asigurându-se totodată spațiul pentru parcarea unei mașini.

Bungalow-urile amplasate în interiorul campingului se clasifică odată cu acesta, potrivit criteriilor specifice din prezentele norme.

La dimensionarea dotărilor și a instalațiilor din camping se va avea în vedere capacitatea totală de cazare a campingului.

Cel puțin 15% din suprafața campingului trebuie să fie plantată cu arbori sau arbuști.

La campingurile de 3 și 4 stele, vegetația trebuie să fie suficient de abundentă pentru a da o umbră confortabilă și o ambianță agreabilă.

Accesul la camping trebuie să fie astfel conceput încât să prevină accidentele de circulație în momentul intrării și ieșirii vehiculelor.

La campingurile de 3 și 4 stele, căile de acces trebuie să permită circulația în ambele sensuri.

Rețeaua de alei trebuie să permită legătura dintre spațiile de campare-cazare și toate celelalte amenajări care asigură servicii (inclusiv cu terenurile pentru agrement).

Mărimea campingului, amplasamentul, stilul constructiv și coloritul diverselor construcții din cadrul acestuia nu trebuie să aducă nici un fel de prejudicii peisajului sau mediului înconjurător. Toate campingurile trebuie să aibă o împrejmuire care să nu permită accesul în camping decât prin intrările stabilite pentru turiști. Campingurile vor avea pază ziua și noaptea.

Alimentarea cu apă potabilă trebuie asigurată prin racordarea la rețeaua publică, iar în lipsa acesteia, prin realizarea de foraje proprii sau de alte lucrări de captare a unor izvoare din zonă. Nu este permisă alimentarea cu apă din fântână neacoperită din care apa se scoate cu găleata sau cu alt mijloc similar. Distanța dintre gurile de apă amplasate pe suprafața de campare nu trebuie să fie mai mare de 100 m.

Grupurile sanitare comune trebuie să fie amplasate cât mai central posibil, dar nu mai aproape de 20 m de cel mai apropiat spațiu de cazare (parcelă, căsuță sau bungalow) și nu mai departe de 100 m de cel mai îndepărtat spațiu de campare-cazare. Pardoseala la grupurile sanitare și din spațiile amenajate pentru spălatul lenjeriei și, respectiv, pentru pregătirea mesei trebuie să fie cel puțin mozaicată, cu pantă de scurgere corespunzătoare, pentru a fi ușor de întreținut.

La campingurile de 4 stele compartimentul lavoarelor și al dușurilor trebuie să fie separat de cel al cabinelor WC, iar fiecare cabină de duș va trebui să cuprindă, separat de dușul propriu-zis, un compartiment pentru dezbrăcare- îmbrăcare, echipat cu scaun, oglindă, policioară și cuier.

La toate clădirile existente ferestrele vor trebui să fie astfel construite încât să poată fi deschise pentru aerisire. De asemenea, acestea vor fi astfel realizate încât să permită montarea cu ușurință a unor plase împotriva insectelor, sau alte dotări cu funcțiuni similare la cererea turiștilor.

Turiștii cazați în căsuțe și bungalow-uri beneficiază de toate dotările și instalațiile comune din cadrul campingurilor.

Căsuțele amplasate pe terenuri care nu permit și amenajarea unor spații de campare (pentru montarea corturilor sau rulotelor) vor fi clasificate căsuțe tip camping și vor dispune de dotări și servicii identice cu căsuțele situate în campingurile de aceeași categorie.

Căsuțele tip camping amplasate pe lângă alte unități de cazare sau de alimentație publică, ca spații complementare, vor dispune de grup sanitar comun, compartimentat pe sexe, în construcție închisă cuprinzând:– un lavoar la 30 de locuri;– o cabină duș la 50 de locuri;– o cabină WC la 30 de locuri.

Satul de vacanță este un ansamblu de clădiri, de regulă vile sau bungalow- uri, amplasat într-un perimetru bine delimitat, care asigură turiștilor servicii de cazare, de alimentație și o gamă largă de prestații turistice suplimentare (agrement, sportive, culturale etc.). Amplasamentul trebuie să asigure un microclimat favorabil, ferit de surse de poluare (zgomot, noxe etc.) și de alte elemente care ar putea pune în pericol securitatea și sănătatea turiștilor. Mărimea satului de vacanță, amplasamentul, stilul constructiv și coloritul diverselor construcții din cadrul acestuia nu trebuie să aducă nici un fel de prejudicii peisajului și mediului înconjurător.

Toate satele de vacanță vor avea o împrejmuire, accesul fiind dirijat și controlat.

La unitățile de 3 stele vegetația trebuie să fie abundentă pentru a crea o ambianță agreabilă. Suprafața spațiilor verzi și a celor destinate pentru agrement și odihnă reprezintă minimum 25% din suprafața totală a satului de vacanță. Dotarea cu echipamente, mobilier, obiecte de inventar și elemente constructive și funcționale a structurilor de primire turistice din incinta satului de vacanță se realizează potrivit criteriilor specifice stabilite prin prezentele norme pentru unitățile respective, ținându-se seama de amplasamentul și de perioada de funcționare a acestora (permanente sau sezoniere).Majoritatea vilelor și a bungalow-urilor din satele de vacanță de 3 stele trebuie să fie încadrate cel puțin la această categorie.

Popasul turistic reprezintă o structură de primire turistică de capacitate redusă, formată din căsuțe și/sau bungalow-uri amplasate într-un perimetru bine delimitat, care asigură servicii de cazare și alimentație, precum și posibilități de parcare auto. Dotarea și serviciile aferente sunt identice cu ale campingurilor de aceeași categorie, cu excepția faptului că popasurile turistice nu dispun de teren de campare pentru amplasarea corturilor și/sau a rulotelor.

Spațiile de campare în gospodăriile populației sunt structuri de primire turistice constând din una sau mai multe (nu mai mult de 10) parcele de campare amplasate pe un teren bine delimitat în incinta curții sau grădinii aferente unei proprietăți din mediul urban sau rural. Mărimea parcelelor și echiparea sanitară sunt identice cu cea a campingurilor din aceeași categorie cu specificarea că, pentru capacitățile de până la 5 parcele grupul sanitar poate fi comun cu al gospodăriei respective, fiind admise totodată lavoare sau dușuri în aer liber și wc uscate, restul dotărilor și serviciilor sunt facultative.

         Criterii minime obligatorii         Campinguri  Sate de    vacanță
         stele   stele
  4  3  2  1  3  2
I. Criterii generale
1. Firmă:                                 – la intrare, din care să rezulte tipul, denumirea și categoria unității    x    x    x    x    x    x
– luminoasă  x  –  –  –  x  –
2. Panouri cu schema campingului sau a    satului de vacanță și a regulamentului de ordine interioară amplasate la loc vizibil    x    x    x    x    x    x
3. Cutie poștală la intrare  x  x  x  x  x  x
4. Amenajarea terenurilor: – cât mai planeposibil, bine nivelate, acoperite cu gazonși care să permită o drenare rapidă a     apelor rezultate din ploi     x     x     x     x     x     x
5. Drumurile carosabile de acces la spațiile de cazare, parcele de campare,   unități de alimentație etc.:
– asfaltate sau cu dale  x  x  –  –  x  –
– pietruite  –  –  x  x  –  x
6. Alei amenajate între spațiile de cazare și cele de folosință comună:
– asfaltate, cu dale sau pietruite  x  x  x  x  x  x
7. Iluminarea electrică cu intensitate:   – corespunzătoare în spațiile de cazare defolosință comună, inclusiv a parcelelor   și a căilor de acces     x     x     x     x     x     x
8. Prize pentru racordarea rulotelor la   rețeaua de alimentare cu energie electricăla … % din parcele   20   10   10    –    –    –
9. Capacitatea de cazare să fie de cel    puțin …locuri  80  60  20  12  100  70
10. Suprafața minimă a fiecărei parcele   de campare (mp)  100  80  80  80   –   –
– numărul maxim de locuri la 1.000 mp     suprafață totală (parcele + alei + spații verzi, agrement, clădiri etc.)   20   24   28   32    –    –
11. Ponderea minimă din suprafața totală aspațiilor destinate drumurilor și aleilor interioare, zonelor de liniște și recreereterenurilor de sport și agrement   25 %   20 %   15 %   10 %   25 %   15 %
12. Parcelele de campare să fie: – numero-tate, ecranate cu garduri verzi sau alte  materiale care asigură o delimitare       eficientă și estetică     x     x     x     x     –     –
13.Terenuri și/sau săli pentru sport și   agrement (tenis, minigolf, volei, fitness,piscină, inclusiv bazine pentru copii),   cel puțin un număr de … pentru fiecare  categorie      4      3      2      1      4      3
14. Grădinițe cu spații de joacă pentru   copii   x   x   x   –   x   x
15. Spații independente sau în incinta    spațiilor de cazare pentru depozitarea și închirierea echipamentelor, a materialelorsportive și de agrement     x     x     x     –     x     x
16. Spațiu pentru recepție  x  x  x  –  x  x
17. Spații pentru administrație și de     păstrare a valorilor, inclusiv a celor    predate de turiști spre păstrare    x    x    x    x    x    x
18. Hol de primire  x  –  –  –  x  x
19. Magazii pentru lenjerie și materiale  de întreținere   x   x   x   x   x   x
20. Oficiu pentru cameriste  x  x  x  x  x  x
21. Spațiu amenajat și dotat corespunzătorpentru spălatul și călcatul lenjeriei,    accesibil și de către turiști    x    x    x    x    x    x
22. Trusă cu medicamente și materiale     necesare acordării primului ajutor medical   x   x   x   x   x   x
23. Punct de prim ajutor  x  x  –  –  x  x
24. Punct farmaceutic  x  –  –  –  –  –
25. Spații comerciale pentru vânzarea     produselor alimentare, a legumelor,       fructelor și a produselor nealimentare    (cosmetice, obiecte de artizanat, timbre, efecte poștale, ziare, reviste, articole  sportive etc.)       x       x       x       x       x       x
26. Una sau mai multe unități de          alimentație   x   x   –   –   x   x
27. Racord la rețeaua publică de          canalizare sau la mijloacele proprii de   colectare și epurare    x    x    x    x    x    x
26. Pubele acoperite, lavabile, amplasate în locuri fixe adăpostite (evacuarea      zilnică a resturilor menajere)    x    x    x    x    x    x
II. Alte criterii
– Persoana care asigură conducerea opera- tivă a campingului sau satului de vacanță să îndeplinească criteriile privind pregă-tirea profesională, specifice funcției,   conform prevederilor anexei nr. 7 la      prezentele Norme metodologice – la cele cumai mult de 100 de locuri de cazare        x        x        x        x        x        x
– Personalul din recepție trebuie să fie  calificat conform prevederilor            anexei nr. 7    x    x    x    –    x    x
Servicii:
– Telefon la dispoziția turiștilor  x  x  x  x  x  x
– Acces internet la recepție  x  x  –  –  –  –
Echipamente sanitare:
Grup sanitar comun, compartimentat pe sexe, în construcție închisă,          cuprinzând:
– un lavoar la … locuri, cu oglinzi și  policioare  10  20  25  30   –   –
– o cabină de duș (închisă) la ….       persoane  10  20  25  30   –   –
– o cabină WC cu apă curentă la .. locuri 20 20 30 30  –  –
– spălătoare pentru picioare, câte unul lafiecare grup sanitar   x   x   x   x   –   –
– un lavoar și un WC special pentru copii  x  x  –  –  –  –
– un lavoar și un WC pentru persoane cu   handicap (la cele de peste 400 de locuri)   x   x   –   –   –   –
Dotarea căsuțelor tip camping:
– pat cu saltea, husă de protecție,       cearșaf de pat, pături cu cearșaf plic    și pernă înfățată    x    x    x    x    –    –
– mijloace de protecție împotriva         insectelor   x   x   x   –   –   –
– aplică în perete  x  x  x  x  –  –
– oglindă  x  x  x  x  –  –
– cuier de perete  x  x  x  x  –  –
– măsuță  x  x  x  x  –  –

Material preluat cu acordul autoarei – https://www.roxanaminzatu.ro

FreedomCamper – o nouă firmă de închirieri autorulote în București

Cu autorulota prin România – în vizită la Sibiel

foto©MarianMocanu.ro

Călătoriile #TripsPhotoMore cu autorulota prin România continuă cu vizitarea Sibielului.

Am ajuns la Sibiel să vizitez niște prieteni – pe Ioana și Cosmin care au autorulotă și cu care ne-am tot văzut prin țară. Am campat lîngă Căminul Cultural, pe marginea rîului Sibiel, zona liniștită.

Am aflat informații despre clopurile ciobănești din Mărginime. Clopurile sunt acele pălării negre, realizate din lână fiartă și prin care nu trece apa. Clopul cu borul mai mare este din zona Sibiel, Săcel și este purtat de bărbați la sărbători. Clopul cu borul mai mic este purtat zi de zi de ciobani sus la munte, iar ciobanul bea apă cu clopul.

Săculețe specifice fiecărei zone sunt realizate din lână sau bumbac și fiecare model reprezintă un sat sau o zonă.

Pălăriile realizate din iască, de un meșter popular, sunt foarte interesante și plăcute la atingere.

Maja sau cântarul satului este o clădire în formă de hamnbar, încă funcțional și unde localnicii au aranjat un mic muzeu.

Întregul video îl puteți vedea pe canalul de YouTube.

Marian Mocanu – Trips, Photo & More/www.MarianMocanu.ro 

În delegație cu autorulota prin România – turism „slow travel” – 14 zile, 1200 km

Knaus Tabbert AG a anuțat cifrele financiare ale anului 2020 – record de solicitări pentru 2021

Knaus Tabbert AG, unul dintre principalii producători de vehicule de agrement din Europa, intră în exercițiul financiar 2021 cu o creștere record a tuturor indicatorilor financiari cheie.

■ Volumul comenzilor se dublează la 624 milioane EUR față de anul precedent

■ Veniturile cresc cu 9,2 la sută, până la 238,9 milioane EUR

■ EBITDA ajustat crește substanțial cu 21,8 la sută, până la 28,1 milioane EUR

■ Marja EBITDA (ajustată) se îmbunătățește cu 1,3 puncte procentuale, până la 11,8 la sută

■ Profitul net consolidat de 16,1 milioane EUR depășește cifra anului precedent (12,4 milioane EUR) cu 29,8 la sută

■ Flux de numerar gratuit de 31,4 milioane EUR, de asemenea, semnificativ mai mare decât în ​​anul precedent (23,5 milioane EUR)

■ Knaus Tabbert confirmă prognoza pentru întregul an 2021

În primele trei luni ale exercițiului financiar curent, compania a înregistrat o creștere de 9,2% a veniturilor la 238,9 milioane EUR (2019: 218,8 milioane EUR). La 28,1 milioane EUR, EBITDA ajustat a crescut cu 21,8 la sută comparativ cu cifra din anul precedent de 23,1 milioane EUR.

„Trăim o creștere profitabilă și ne intensificăm cursul de creștere! În primele trei luni ale acestui an, am reușit din nou să creștem atât veniturile, cât și EBITDA ajustat. Ofensiva noastră de creștere va crea aproape 600 de noi locuri de muncă doar în 2021, și vor fi însoțite de investiții substanțiale în locațiile și produsele noastre”, explică Wolfgang Speck, CEO Knaus Tabbert. „Clienții noștri, dealerii și companiile de închiriere sunt încântați de produsele mărcilor noastre WEINSBERG, TABBERT, T@B, KNAUS și MORELO! Mulțumită cererii ridicate pentru vehiculele noastre de agrement, începem primul nostru exercițiu financiar complet după IPO, cu comenzi de peste 18.000 de unități – cea mai mare creștere din istoria Knaus Tabbert.”

Cererea puternică de caravaning crește veniturile în perioada de raportare

Segmentul Premium, care cuprinde mărcile KNAUS, TABBERT, WEINSBERG și T@B, a înregistrat o creștere a veniturilor la 203,8 milioane EUR (anul precedent: 189,8 milioane EUR). Pe segmentul Luxury, care este deservit de marca MORELO, Knaus Tabbert și-a majorat substanțial veniturile cu 21,0%, până la 35,1 milioane EUR.

EBITDA ajustat arată o îmbunătățire supra-proporțională

Înainte de cheltuieli unice și elemente speciale, EBITDA ajustat se ridica la 28,1 milioane EUR, reprezentând o creștere de 21,8 la sută (anul precedent: 23,1 milioane EUR). La 11,8%, marja EBITDA ajustată a fost cu 1,3 puncte procentuale peste valoarea anului precedent. Incluzând cheltuielile unice, EBITDA în perioada de raportare sa îmbunătățit cu 20,5 la sută, până la 27,6 milioane EUR (anul precedent: 22,9 milioane EUR).

EBITDA ajustat a fost de 23,1 milioane EUR (anul precedent: 18,4 milioane EUR); marja EBIT a atins 9,7 la sută. După deducerea costurilor și impozitelor financiare, profitul net se ridică la 16,1 milioane EUR (anul precedent: 12,4 milioane EUR).

În primele trei luni ale anului 2021, Knaus Tabbert a generat fluxuri de numerar pozitive din activitățile operaționale în valoare de 36,5 milioane EUR, comparativ cu 27,5 milioane EUR în aceeași perioadă a anului precedent. Această creștere a rezultat atât dintr-o creștere semnificativă a venitului net consolidat cu 29,8 la sută la 16,1 milioane EUR în primele trei luni, cât și din reducerea suplimentară a fondului de rulment. Fluxurile de numerar din activitățile de investiții au crescut la 5,1 milioane EUR în primul trimestru, comparativ cu 4,0 milioane EUR în aceeași perioadă a anului precedent. Au avut loc ieșiri semnificative de numerar în legătură cu investițiile planificate pentru creșterea capacităților de producție la fabricile din Jandelsbrunn (GER), Schlüsselfeld (GER) și Nagyoroszi (HU).Forța de muncă totală a grupului – inclusiv ucenici și lucrători temporari – a crescut de la 2.887 în aceeași perioadă a anului precedent la 3.237 la 31 martie în perioada de raportare 2021.

„Baza noastră financiară puternică va deschide o gamă largă de opțiuni de creștere în viitor și ne va oferi un grad ridicat de flexibilitate pentru a răspunde provocărilor”, spune Marc Hundsdorf, Director financiar al Knaus Tabbert. „Pe lângă continuarea creșterii constante a cifrelor noastre financiare cheie, accentul nostru în 2021 va fi pe implementarea strategică a obiectivelor nefinanciare – în special în zona ESG – pentru a face ca partajarea Knaus Tabbert să fie și mai atractivă și mai cunoscută de către un public larg grup de investitori.”

Cererea mare asigură siguranța planificării pentru anul financiar curent 2021

Numărul total de vehicule vândute în primele trei luni ale anului 2021 s-a ridicat la 7.088, comparativ cu 6.853 în anul precedent. Creșterea puternică a vehiculelor utilitare (dubelor) care rulează (camper-vanuri modernizate) reflectă accentul strategic al companiei pe vânzarea de vehicule motorizate de înaltă calitate. Cu un număr de CUV-uri (Caravaning Utility Vehicles) vândute ajungând la 1.735 (anul precedent: 1.335), Knaus Tabbert a stabilit un nou record în această categorie. Modelul KNAUS BoxStar are o cerere deosebit de mare.

În plus, un restant de comenzi record de 18.860 de vehicule precomandate la 31 martie 2021 oferă un grad ridicat de siguranță financiară pentru anul curent 2021 și ulterior. Acest lucru este valabil mai ales având în vedere mediul pozitiv susținut din jurul caravanelor, care se confruntă cu o popularitate crescândă în rândul tinerilor și cu o tendință în creștere către turismul regional.

Knaus Tabbert este convins că va putea satisface cu succes creșterea suplimentară a cererii de vehicule de agrement pe piața europeană în creștere.

Platforma de închiriere RENT AND TRAVEL are un început reușit pentru sezonul de închiriere 2021. La sfârșitul perioadei de raportare, 31 martie 2021, rezervările au crescut cu 19,6%, până la 6.624, comparativ cu aceeași perioadă a anului precedent. Această creștere demonstrează că RENT AND TRAVEL a fost lansat exact la momentul potrivit, în urmă cu aproximativ patru ani. Mai mult, Knaus Tabbert atrage din ce în ce mai mult un public mai tânăr către această activitate de agrement în spiritul unei „economii comune”.

Perspectivă pentru exercițiul financiar 2021

Pe fondul evoluțiilor până în prezent în exercițiul financiar curent, Knaus Tabbert își confirmă previziunile pentru întregul an 2021, așa cum a fost comunicat în Raportul anual la 31 martie 2021. În consecință, pe baza unei evaluări antreprenoriale prudente, Consiliul de administrație anticipează o creștere a veniturilor în intervalul 20 – 22% pentru 2021.

„Ne așteptăm, de asemenea, la o creștere semnificativă a EBITDA ajustat în ciuda creșterilor anticipate ale costurilor materiale, a întreruperilor producției din cauza blocajelor de livrare la furnizorii noștri și a cheltuielilor de pornire rezultate din creșterea producției. Marja EBITDA ajustată va fi aproximativ la nivelul anului precedent de aproximativ 8%. Pentru următorii ani, ne așteptăm ca dinamica creșterii să rămână ridicată. Economiile de amploare și de scară din cadrul grupului ar trebui să conducă la o îmbunătățire constantă a calității rezultatelor. Această prognoză se bazează pe presupunerea că nu vor exista opriri majore legate de coroană sau întârzieri în producție dincolo de restricțiile actuale, de ex. din cauza problemelor din lanțurile de aprovizionare sau a măsurilor guvernamentale suplimentare.” Informează printr-un comunicat de presă Knaus Tabbert AG.

Foto: Knaus Tabbert AG

RVTravel.eu – travel | motorhome | Romania

Energia electrică și accesorii pentru călătoria cu autorulota

FreedomCamper – o nouă firmă de închirieri autorulote în București

foto©MarianMocanu.ro

Piața de închirieri autorulote din România este într-o continuă mișcare. Unele din firme au închis porțile, altele au pornit în această minunată experiență a autorulotelor. Una din ele este firma FreedomCamper din Popești-Leordeni.

Am fost să aflu mai multe informații de la Artene Bogdan, managerul FreedomCamper.ro.

„Am călătorit cu cortul încă din copilărie, cu părinții, apoi cu prietenii și ulterior cu familia și copii. Anul trecut, în contextul pandemiei, ne-am cumpărat o rulotă Hobby în care ne-am petrecut mult timp la mare dar și la munte.

După ce ne-am petrecut o mare parte la mare cu rulota, am zis că trebuie să facem din pasiunea asta un business. Ne-am apucat să ne documentăm, am studiat piața din România și am decis să achiziționăm 5 autorulote (ultima trebuie să vină în curând), marca Benimar de la dealerul oficial din București – Motorhome. Pentru noi ca firmă de închirieri autorulote, este important să știm că putem avea asigurat service-ul pentru autorulotele din flota noastră.

Ne place să ascultăm nevoile clienților și ne pliem pe dorințele acestora, încercăm să oferim pachete personalizate pentru fiecare client pentru plăcerea și confortul de a călători cu noi.

Autorulotele noastre sunt pentru cupluri sau familii cu copii și sunt dotate cu tot ce trebuie pentru a petrece timp de calitate în natură alături de familie. Dorim să oferim clienților noștri o experiență, nu o vacanță oarecare. Poți schimba locul oricând dacă nu îți place vremea sau peisajul.”

Mai multe informații pe www.freedomcamper.ro

RVTravel.eu – travel | motorhome | Romania

Campinguri pentru autorulote și rulote deschise iarna în Bulgaria

Bateria litiu se poate monta sub scaunul autorulotei și poate fi monitorizată din smartphone

Ultimatron France este un furnizor de produse pentru baterii, o companie de înaltă tehnologie specializată în vânzarea și service-ul bateriilor. Echipa companiei are cel puțin 15 ani de experiență profesională. 

Bateriile au devenit omniprezente în viața noastră de zi cu zi. Practic suntem înconjurați de baterii: la telefon, la laptop, la aparate foto-video, lanterne etc.

Tipurile de baterii comercializate de Ultimatron:

  • Baterii AGM – Bateriile AGM, adesea scris VRLA (Valve Regulated Lead Acid), ceea ce înseamnă că bateria este rezistentă la apă. Gazul va scăpa prin supapele de siguranță numai în caz de suprasarcină sau defectarea componentelor.
  • Baterii GEL – Bateria cu gel este o baterie de plumb cu gel electrolit. Inventat în anii 1950 în Germania, acest tip de baterie inventată de Sonnenschein este una dintre cele cu o durată de viață optimă în comparație cu alte baterii. Mai exact, este de 8 ori mai rezistentă decât o baterie tradițională. Este, de asemenea, cea mai utilizată pentru stocarea energiei solare.
  • Baterii plumb-carbon – Bateria plumb-carbon este o baterie capacitivă plumb-acid, care are o tehnologie dezvoltată din bateria tradițională plumb-acid. Acesta adaugă cărbune activ la electrodul negativ al bateriei plumb-acid, care poate crește foarte mult durata de viață a bateriei plumb-acid.
  • Baterii OPzS – Bateriile OPzS sunt baterii tubulare, sunt din celule de 2V și capacitate mare, este necesar să le puneți în serie pentru o alimentare de 12, 24, 48V.OPzS sunt baterii deschise, sunt baterii ușor de utilizat cu cea mai bună durată de viață, ținând cont de preț.
  • Baterii OPzV – Bateriile OPzV sunt baterii tubulare, sunt din celule de 2V și capacitate mare, este necesar să le puneți în serie pentru o alimentare de 12, 24, 48V.OPzV-urile sunt rezistente la apă, utilizarea lor rămâne în esență aceeași, sunt baterii ușor de utilizat, cu cea mai bună durată de viață, ținând cont de preț.
  • Baterii cu litiu – Litiu-fier-fosfat (LiFePO4) a fost adoptat pe scară largă de către industrie. Este foarte stabilă, fără risc de incendiu sau explozie, chiar și cu un BMS de bază. Această baterie se caracterizează și prin numărul mare de cicluri de încărcare-descărcare admisibile, în jur de 3.000 de descărcări față de câteva sute pentru majoritatea bateriilor vândute (litiu sau plumb). De asemenea, are o caracteristică specială, un fel de efect de memorie inversă: cu cât descărcarea este mai mică, cu atât este mai mare numărul de cicluri, ceea ce o face insensibilă la microciclare. În cele din urmă, tolerează destul de bine temperaturile ambiante extreme, de la 0 ° la 60 ° C. Cu un BMS de calitate, este o baterie foarte fiabilă, capabilă să-și asigure serviciul timp de mulți ani.

Bateriile cu litiu sunt utilizate pe scară largă în diferite domenii datorită greutății lor reduse, capacității de reîncărcare, funcțiilor puternice și portabilității. Este folosit în întreaga lume pentru a alimenta dispozitive electronice portabile și noi folosim aceste dispozitive electronice portabile pentru a comunica, a lucra, a studia și a ne juca.

Sistem integrat de gestionare a bateriei (BMS)

Pentru a permite controlul și încărcarea diferitelor elemente ale acumulatorului și protejarea acestuia împotriva supraîncărcării, supratensiunii și supraîncălzirii.

Monitorizare Bluetooth 4.0 integrată

Aveți toate datele importante despre baterie întotdeauna pe smartphone sau tabletă. Aplicația Bluetooth (iOS și Android) afișează următoarele date în timp real.

Cu dimensiunile reduse, lățime de 35,7 cm, înălțime de 14,2 cm și adâncime de 33,8 cm, bateriile litiu Ultimatron ULM-12V-130AH (411 €) și ULM-12V-180AH (561 €) pot fi instalate sub scaunul autorulotei în spațiul liber.

Fișa tehnică o găsiți vedea aici.

Se poate spune că bateriile cu litiu au schimbat complet viața umană ca dispozitive de stocare a energiei.

Importatorul în România este Aler Campers.

RVTravel.eu – travel | motorhome | Romania

Amplificator pentru antena gsm la rulote și autorulote

CARAVAN SALON Düsseldorf o poveste de succes de 60 de ani

CARAVAN SALON Düsseldorf este cel mai important târg din lume dedicat industriei de autorulote, rulote și echipamente de camping iar anul acesta aniversează 60 de ani

De când s-a desfășurat primul CARAVAN SALON în 1962 la Messe Essen, dezvoltarea celui mai important târg mondial de agrement mobil, care se desfășoară în permanență în Düsseldorf, a fost impresionant.
În 1962, 34.500 de vizitatori au participat la primul SALON CARAVAN, unde 61 de expozanți din opt țări au prezentat caravane și accesorii pe 15.000 de metri pătrați. CARAVAN SALON Düsseldorf a atras în 2019 peste 270.000 de pasionați de caravaning. Li s-au arătat autorulote și rulote, accesorii, componente de extensie, corturi și destinații de călătorie de către 645 de expozanți din 31 de țări, care au ocupat un spațiu de aproximativ 214.000 de metri pătrați în 13 săli și terenuri deschise. Aceste cifre record reflectă marele entuziasm pentru caravaning în societate. În condiții normale, o continuare a poveștii de succes ar fi putut fi așteptată în 2020, dar pandemia de Corona a pus frâna la cel mai important târg mondial pentru rulote și rulote.

Dar în 2020, CARAVAN SALON a fost, de asemenea, un mare succes, deși în condiții complet diferite. Anul trecut, a fost târgul cu cel mai mare număr de vizitatori din întreaga lume în cadrul pandemiei Corona. Un concept viabil de igienă, în strânsă cooperare cu autoritățile, cu o distanță minimă prescrisă de 1,5 m, utilizarea măștilor de față și a dozatoarelor de dezinfectare a mâinilor a fost necesară pentru desfășurarea târgului. În plus, numai un număr zilnic limitat de vizitatori ar putea fi admis după înregistrarea online prealabilă. În ciuda acestor restricții, cei 107.000 de vizitatori asigură rezultate foarte bune în vânzări și fețe satisfăcute în rândul expozanților participanți. Mai ales în aceste vremuri extraordinare, CARAVAN SALON și-a subliniat importanța specială ca o platformă indispensabilă de informare și vânzare.
„Încă de la început, CARAVAN SALON a fost conceput ca un eveniment de produse și inovații noi. Acum joacă acest rol nu numai pentru premierele noii generații de vehicule, ci și pentru toate inovațiile importante din industria furnizorilor și a accesoriilor. Acest lucru se reflectă și în creșterea bruscă a numărului de vizitatori profesioniști din întreaga lume, făcând din acest târg singurul eveniment internațional din industrie. CARAVAN SALON a fost și este cel mai important indicator pentru tendințele din industria caravanelor „, spune Stefan Koschke, director de proiect al CARAVAN SALON.

Hermann Pfaff, președintele Asociației Caravaning Industry: „Aceste cifre de vizitatori sunt un rezultat foarte bun în aceste condiții. Faptul că includ mulți nou-veniți și că vârsta medie a scăzut semnificativ arată că în prezent ne confruntăm cu un flux de clienți complet noi. Succesul evenimentului, cu toate acestea, nu se măsoară doar prin cifrele de prezență, ci mai ales prin ofertele de vânzări încheiate – și acestea au fost chiar mai mari decât în ​​anul record la nivel global. Adăugați la aceasta, feedbackul foarte util al clienților, pe care producătorii îl pot obține doar în acest mod la un târg comercial. Mai mult, schimbul de experți pe cea mai mare platformă B-2-B din industria noastră este extrem de valoros pentru expozanți. ”
Chiar și după 60 de ani, CARAVAN SALON este la fel de vital ca oricând. Arată despre ce vorbește industria, ce o va muta în viitor și unde se îndreaptă călătoria tehnic. Informează și distrează, aduce prieteni și concurenți împreună și devine astfel ceea ce a fost de șase decenii în urmă: o întâlnire numeroasă de familie și industrie și centrul lumii caravaningului mondial.
Cel de-al 60-lea CARAVAN SALON Düsseldorf va avea loc în perioada 27 august (ziua vizitatorilor și a mass-media) până la 5 septembrie 2021.

RVTravel.eu – travel | motorhome | Romania

Un sistem inovator face senzație în lumea autorulotelor: WM aquatec Biolite UV-LED

Cum va arata noul Multivan, schițele vor fi prezentate în premieră mondială luna viitoare

Volkswagen Commercial Vehicles anunță o premiera mondială în iunie. Schițele inițiale oferă acum o previzualizare a modului în care va arăta următorul Multivan. Directorul de proiect Albert Kirzinger: „Noul Multivan poartă genele inconfundabile ale celui mai cunoscut design MPV din lume”.

Volkswagen Commercial Vehicles și-au luat libertatea de a recrea busul Multivan de sus în jos. Designul și aspectul unuia dintre cele mai flexibile și mai originale concepte de vehicule de pe piață au fost astfel realiniate. Cu toate acestea, ADN-ul faimosilor săi predecesori joacă un rol cheie în conturarea designului noii generații Multivan. „Făcând un pas major înainte, am îmbunătățit și mai mult caracterul inconfundabil al acestui vehicul iconic, rămânând în același timp loial față de linia tipică Bulli”, spune Kirzinger. Designul monolitic este astfel și un omagiu adus primei generații a lui Multivan, care a debutat în urmă cu mai bine de 35 de ani. Noul Multivan încorporează, de asemenea, un element de stil de la T4 și, așadar, de la a doua generație: capota întinsă înainte de parbriz. „ADN-ul poveștii multiforme a lui T trăiește într-un Multivan complet nou, care este totuși un Bulli tipic la prima vedere. Cu un aspect caracteristic, plăcut și un design clar, atemporal.”

În acest scurt videoclip, Albert Kirzinger explică elementele esențiale de design ale unui Multivan.

Cea de-a cincea generație a Multivan care oferă până la șapte locuri se bazează pentru prima dată pe Modular Transverse Matrix. Noul Multivan este, de asemenea, mai larg. În același timp, echipa lui Albert Kirzinger a oferit noului Multivan un profil ceva mai redus. În interacțiunea dintre proporții, se creează astfel un aspect general puternic. De asemenea, proiectanții au realizat mari progrese cu aerodinamica. Scopul: consum redus de combustibil, autonomie mai mare.

Volkswagen Commercial Vehicles: transportăm succesul, libertatea și viitorul!
În calitate de producător de frunte de vehicule utilitare ușoare, marca Volkswagen Commercial Vehicles (VWCV) remodelează transportul de mărfuri, servicii și persoane într-un mod fundamental și durabil. Vehiculele noastre transportă muncitori în construcții, familii și aventurieri, colete și plăci de surf. În fiecare zi ajută nenumărați oameni din întreaga lume să facă o treabă bună, funcționează ca ateliere mobile și aduc paramedici și personal de poliție oriunde au nevoie.

Foto: Volkswagen Commercial Vehicles

RVTravel.eu – travel | motorhome | Romania

Alan Heath – vanlife content creator YouTube

În delegație cu autorulota prin România – turism „slow travel” – 14 zile, 1200 km

Am plecat cu camperul prin România, în delegație. Abia așteptam să vină luna aprilie să plec cu autorulota prin țară, prima tură. Traseul a cuprins aproximativ 1200 km în 14 zile și mi-am propus să nu conduc mai mult de 150 km ca distanță. Doar la plecare și la întoarcere am parcurs aproape 200 km dintr-o bucată.

Am descoperit locuri noi, frumoase, în unele locuri voi reveni pentru a documenta mai bine locurile. Gura Râului, Sibiel, Mediaș, Hoghilag, Reghin, Racoș sunt câteva locuri pe unde am trecut. Așa am combitat cele două mari pasiuni: fotografia și călătoria.

Acest gen de turism se face diferit față de turismul clasic cu autoturismul la hotel și pensiuni, unde poți face sute de kilometrii pe zi. Dacă faci acest lucru cu autorulota, ajungi acasă mai obosit decât ai plecat.

Vă invit să vedeți locurile pe unde am fost, iar dacă v-a plăcut, mulțumesc pentru distribuire!

RVTravel.eu – travel | motorhome | Romania

Prin România cu camperul- Discover Romania – Slănic Moldova

Globe-Traveller Voyager X cu pachetul Ergo a fost nominalizat pentru DBA Design Effectiveness Awards 2021

Compania poloneză Globe-Traveller apreciază cu adevărat opiniile tuturor utilizatorilor, opinii care reprezintă forța motrice a schimbărilor în companie dar de curând au fost evalați și de experți independenți.

„Suntem bucuroși să vă anunțăm că Globe-Traveller Voyager X cu pachetul Ergo a fost selectat pentru câștigătorii din acest an ai DBA Design Effectiveness Awards 2021! 🏆
Echipa noastră lucrează cu mare angajament în fiecare etapă a ciclului de viață al autocaravanelor, de la aprovizionare, până la asamblare, vânzări, administrare și service. Nimeni nu avea nicio îndoială că vom câștiga premiul. Același lucru este valabil și pentru echipa Ergodesing, cu care am cooperat la acest proiect și am încredințat dezvoltarea pachetului nostru stilistic distinctiv.
Pe 15 iunie vom afla dacă Globe-Traveller Voyager X – unul dintre cele mai populare modele ale noastre – a câștigat un premiu de bronz, argint sau aur! Cu toate acestea, suntem foarte mulțumiți de faptul că juriul a apreciat eforturile noastre în căutarea și implementarea soluțiilor extraordinare”.
Deși camper-vanurile Globe-Traveller au câștigat deja mai multe premii internaționale, premiul DBA pentru eficacitate în design va fi primul acordat de o organizație din industria non-caravaning. Înființate în 1989, DBA Design Effectiveness Awards sărbătoresc și susțin rolul integral al designului în transformarea afacerilor, îmbunătățirea societăților și îmbunătățirea vieții oamenilor.

Foto: Globe-Traveller

RVTravel.eu – travel | motorhome | Romania

Cum alegeți locurile de campare sălbatică în Europa când călătoriți cu autorulota

Food photography la autorulotă

foto@MarianMocanu.ro

Hai cu noi într-un weekend cu autorulota! Ne relaxam, facem fotografii, ne plimbăm cu bicicleta, ne bucurăm de liniște!

Care este legătura între fotografia de mâncare și autorulotă? Simplu, mulți rulotiști încearcă să fotografieze, în mare parte cu telefonul, mâncarea sau cafeaua pe malul mării vara sau la un foc de tabără iarna. Din păcate, multe imagini sunt de slabă calitate. Vrei ca fotografiile tale să arate mai bine? Vino cu autorulota sau rulota la workshopul Food photography la autorulotă și îți voi arăta cum să faci fotografiile de mâncare mult mai frumoase, cu telefonul!

Vei asista la o ședință foto profesională de mâncare, iar apoi vom învăța cum să fotografiem mâncarea cu telefonul mobil. Aici puteți vedea câteva making of la ședințe foto.

Pot participa atât cei care au autorulote sau rulote personale, cât și cei care vor să testeze pentru prima dată o autorulotă să vadă cum este viața în camper!

Nu ai autorulotă dar vrei să participi? Nu ai mai fost niciodată cu autorulota dar ai vrea să experimentezi viața la autorulotă în camping? Hai cu noi în perioada 7-9 mai 2021 și vei petrece un weekend de vis!

Rezervă acum un loc la evenimentul Food photography la autorulotă!
Dacă locurile se vor ocupa, dar doriți să participați, vă puteți înscrie fără să plătiți pentru a fi incluși pe lista următorului eveniment. Vă mulțumim!

Rezervă din timp experiența cu autorulota!

Info și rezervări: contact@rvtravel.eu

Marian Mocanu – Trips, Photo & More/www.MarianMocanu.ro 

Brăila, oraș cosmopolit trips cu autorulota